Pealeht › Tallinnas toimunud rahvusvahelise ratastoolicurlingu turniiri võit jäi Eestisse
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

Tallinnas toimunud rahvusvahelise ratastoolicurlingu turniiri võit jäi Eestisse

13.11.2017

Nädalavahetusel viie riigi võistkondade osavõtul toimunud turniiri võitis Eesti ratastoolicurlingu võistkond.

Esmakordselt antud alal Eestis toimunud võistlusel olid kohal Leedu, Läti, Sloveenia, Soome ja Eesti koondised. Alagrupiturniiril tuli Eestil tunnistada ainult Läti koondise ühepunktilist paremust. Seda magusam oli finaali ühepunktilie võit sama võistkonna üle tulemusega 5:4. Eesti võistkond osales koosseisus: Viljar Villiste, Lauri Murashov, Andrei Koitmäe, Mait Mätas ja Signe Falkenberg. Treener on Erkki Lill.

Turniiri tasemest annab aimu see, et Soome koondis, kes tuli turniiril kolmandaks mängib suuresti samas koosseisus ka 2018. aasta paraolümpiamängudel, lätlased omakorda on jäänud paaril korral esimesena MMi ukse taha ehk natuke on jäänud puudu, et olla maailma 10 tublima seas. Selles valguses on hea uudis ka Eesti jaoks, et alles paar kuud tagasi võttis Rahvusvaheline Curlingu Föderatsioon vastu otsuse, et alates 2019. aastast hakkab ratastoolicurlingus maailmameistrivõistlustele pääsema 10 võistkonna asemel 12, mis annab lisavõimaluse kahele uuele riigile. MMid on ühtlasi need võistlused, mille põhjal on võimalik riikidel lunastada pääse olümpiamängudele.

“Olen näinud Eesti koondise arengut oma silmaga alates sellest hetkest kui nad esimest korda üldse jääle tulid. Paari aastaga on tehtud uskumatuna näiv areng. Antud rahvusvaheline turniirivõit oli koondisele juba teine Baltimaade meistritiitli kõrval. Enesekindlust lisab kindlasti teadmine, et seljatatud said soomlased, kes osalevad paraolümpial. Kui võistkonnal endal tahtmist jagub oleme võimelised kõigeks. Esmane eesmärk oleks kindlasti MMile pääs, sest sealt algab tee paraolümpiale. MMile on Eestil võimalus pilet lunastada läbi 2018. aasta sügisel toimuva kvalifikatsiooni” selgitas nii Eesti Invaspordi Liidu kui Eesti Curlingu Liidu president Rainer Vakra.

Curling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida saavad harrastada väga erineva vanuse ja füüsilise ettevalmistusega inimesed. Mängu saavad harrastada ka liikumispuudega inimesed. Curlingut on võimalik harrastada nii perekeskselt, kui ka kolleegidega. Eestis saab curlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis. Curlingu hooaeg algab septembris ja kestab Eestis mai lõpuni.


Fotod turniiri võitjatest: http://bit.ly/2zwbDYU (Eesti Curlingu Liit)

23415549_1661649350540916_7109928835179835142_o.jpg
Foto: Kristjan JärvJuuli Liit
Eesti Curlingu Liit
5696 8877
juuli@curling.ee
www.curling.ee