Spordiaasta Tähtede Galal kuulutati pidulikult välja Aasta Spordihing 2022. Tiitli sai omale Väino Marjak, meie Võru Invaspordiklubi tubli eestvedaja.

Väino Marjak on mitukümmend aastat olnud üheks olulisemaks veduriks füüsilise puudega inimeste spordi ja liikumisharrastuse eestvedamisel ja propageerimisel. Peamiselt on Väino tegevus keskendunud oma kodukohta Võrumaal ja Lõuna-Eestis. Tema on ka alati just see, kes istub oma bussi rooli, korjab inimesed nende koduväravast peale ning ühiselt sõidetakse võistlustele ka Tallinnasse või Narva. Väino korraldab puuetega inimeste sporditreeninguid nii kergejõustikus, boccias, novuses (koroonas), orienteerumises ja bowlingus. Lisaks on ta alati ka nimetatud alade võistluste korralduskomitees või annab nõu, kuidas puudega inimesi spordivõistlustele kaasata.

Sageli ei märgata ja tähtsustata liikumise olulisust enne kui sellest jäädakse ilma.  Oma isikliku eeskuju ja entusiastliku meelega on Väino kaasanud väga paljusid puudega inimesi liikumisharrastusse.  Kindlasti saab öelda, et ta on sõna otseses mõttes kodust välja toonud inimesi nii treeningutele, võistlustele kui laagritesse alates 2002. aastast, kui ta liitus Võru Invaspordi klubi tegevusega. Liikumispuudelise inimese jaoks on see abi ülima tähtsusega. 

Väino Marjak lööb kaasa Eesti Invaspordi Liidu juhatuse töös alates aastast 2014. Väino valutab südant eeskätt puuetega inimeste kaasamise eest liikumisse ja aktiivsesse vaba aja veetmisse läbi sportlik-tervistavate tegevuste. Võrumaa  inimesed on ühed tublimad osalejad Eesti Invaspordi Liidu vabariikliku tasandi üritustel. Selles on väga suur teene just Väino Marjakul. Ta lööb tegevustes ise aktiivselt kaasa ning innustab seda tegema ka oma maakonna ning Lõuna-Eesti puuetega inimesi. On äärmiselt oluline märgata neid inimesi, kelle igapäevane südameasi ja aastakümnete pikkune panus on kanda hoolt oma riigi ja rahva tervisliku eluviisi eest, mis hoiab meid võimalikult kaua aktiivsete ja tegutsemishimulistena. 

Väino Marjaku tegevus väärib esiletõstmist, tema loomus on inimesi aidata ja innustada, ta väärib nimetust „Eestimaa spordihing“!

PALJU ÕNNE, VÄINO!